Autentyczne przywództwo w praktyce – wywiad z Maciejem Wiśniewskim

Autentyczne przywództwo w praktyce Maciej Wiśniewski

W tym odcinku rozmawiam z Maciejem Wiśniewskim o praktycznych aspektach autentycznego przywództwa. Z pokorą podchodzę do wypowiadania się w tematach, na których się nie znam, dlatego za wkład merytoryczny tego odcinka odpowiada właśnie Maciej.

Autentyczne (naturalne) przywództwo według Macieja Wiśniewskiego

Zanim o wskazówkach, dobrych praktykach i działaniach do podjęcia, przedstawię naszego gościa i eksperta.

Maciej Wiśniewski to mentor i coach biznesu, a także konsultant i trener biznesu dla zarządów i menedżerów. Założyciel butikowej firmy konsultingowej Inspire Leadership.  Pracuje w ramach programów indywidualnych z członkami kadr kierowniczych i zarządczych, jak również wraz z zespołem realizuje warsztaty, sesje strategiczne oraz wykłady i seminaria dla zespołów i całych firm.

Autentyczne przywództwo z trzech poziomów

1. Why, czyli dlaczego w ogóle warto tym tematem się zająć?

 • Dlaczego temat autentycznego przywództwa jest ważny?
 • Jaką przyjmujemy definicję autentycznego/naturalnego przywództwa?
 • Jakie korzyści dla lidera, zespołu i organizacji ma podążanie tą drogą?

2. What, co powinniśmy w związku z tym zrobić?

 • Co to w praktyce oznacza?
 • Maciej Wiśniewski jest tłumaczem książki „Integralność”. Jak osiągnąć integralność w wymiarze osobistym (moje autentyczne i spójne ja) i społecznym (ja w relacjach, w zarządzaniu, firmie)?

3. How, czyli jakie praktyki i działania warto podjąć?

 • Co robić, aby wkroczyć na drogę integralności?
 • Jak się w tym rozwijać? Jak się nie przeforsować?
 • Przykłady dobrych praktyk firmowych wspierających autentyczność i integralność w firmach.

Tyle w dzisiejszym odcinku. Jestem przekonana, że to dopiero początek i dobry fundament tego tematu w ramach Silnej Marki w Praktyce.

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to zasubskrybuj podcast.

Podcast możesz subskrybować poprzez:

 • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
 • iTunes (iOS i Windows)
 • Spotify
 • Empik Go
 • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

2 odpowiedzi

 1. Bardzo podobał mi się wywiad. Dwoje wspaniałych partnerów. Wogóle to kocham Firmę pod nazwą #AkademiaPsychologiiPrzywództwa. Znam opinie, które głosi @JacekSantorski.Czytam książki i publikacje profesora, byłem na webinarze pt. Jak wygrać przyszłość organizowanym przez#KlubInteligencjiBiznesu. Skoro się chwalę dodam, że po wystukaniu mnie w wyszukiwarce Google można o mnie przeczytać. Figuruję jako edward bogusław trybalski. Pan @MaciejWiśniewski rozmawiał z Panią redaktor @AngelikaChimkowska.na temat przywództwa. Oboje według mnie reprezentują bardzo wysoki poziom, są ekspertami. Wywiad rewelacja. Nie zgadzam się tylko z Panią Redaktor, że ona jest za połową przedłużenia młodości. Niedawno umarł mój ojciec w wieku 100 lat i do końca pracował nad sobą i samorozwojem. Czyli jest Pani bardzo młoda. Jest mi miło, że poznałem Państwa i to co myślicie. Szpagat przykład był później moja była żona w wieku prawie 60 lat robiła z marszu. Później nie wiem ale nadal mimo, że nie jesteśmy ze sobą mamy super relacje więc ją zapytam. Powiedzieli Państwo co zrobić albo odpuścić. Bardzo trudne tematy poryszone zostały łatwo i klarownie. Można wywiad puścić i w szkole podstawowej i na uniwersytecie gratuluję. Ja codziennie jestem w #Klub555 Fryderyka Karzełka o 5.55 rano jest na Facebooku. On też mówi o trudnych sprawach klarownie. Mam bardzo napięty grafik, ale cieszę się, że miałem okazję poznać, wysłuchać wywiad. Tak długo dochodziłem, a teraz spełnienie. Gratuluję misji, sposobu prowadzenia i treści.

  1. @Edward Bogusław Trybalski dziękuję za piękny i wnikliwy komentarz. Wspaniałe geny Pan odziedziczył i życzę również takiej bystrości i siły do późnych lat. Dziękuję za wszystkie miłe słowa w naszym kierunku. Kłaniamy się nisko wraz z Maciejem. Dzięki temu wiemy, że nasza praca i gadanie przynoszą korzyść. A co do mojego wieku to mam 44 lata i wypowiedzi chodziło mi o to, że póki co przedłużamy starość, a może warto byłoby popracować nad przedłużeniem również młodości. Pozdrawiam ciepło!

   Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię jeszcze zainteresować:

Krytyka i hejt w internecie
Podcast
Angelika Chimkowska

Krytyka i hejt w internecie

 Krytyka i hejt wobec Twoich treści to pewne jak śmierć i podatki. Potraktuj to jako część gry, gdy zaczynasz cokolwiek publikować. Marzysz, aby uniknąć

Czytaj więcej »