Krytyka i hejt w internecie

Krytyka i hejt w internecie

Krytyka i hejt wobec Twoich treści to pewne jak śmierć i podatki. Potraktuj to jako część gry, gdy zaczynasz cokolwiek publikować.

Marzysz, aby uniknąć krytyki?

Nie tylko Ty! Nawet starożytni Grecy spotykali się z krytyką. Sam Arystoteles odniósł się do tego tematu i podsumował go tym zdaniem:

„Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: nic nie mów, nic nie rób, bądź nikim.”

Trudno się nie zgodzić z jego słowami. To pozornie proste zdanie zawiera w sobie ważną mądrość. Jeżeli nie podejmiesz żadnych działań, rzeczywiście nigdy nie spotkasz się z krytyką i hejtem. Z drugiej jednak strony za tą krytyką i przeciwnościami czeka Twój cel, Twój osobisty sukces. Warto przebić się przez fasadę krytyki, wziąć ją do siebie, wyciągnąć wnioski i „robić swoje”.

Chcesz jednak aktywnie działać w Internecie?

W takim razie warto uzbroić się w niezbędną wiedzę i narzędzia, które pomogą w radzeniu sobie z krytyką, a nawet jak wykorzystać ją, aby stawać się jeszcze lepszym w tym co robisz. Działalność w Internecie wiąże się z odbiorem Twoich treści przez wielu ludzi, którzy dzięki, pozornej, anonimowości czują się bezkarni w tym co mówią. Powiedzenie, że nie ma się czym przejmować, byłoby zwykłą kliszą. Z pewnością krytyka będzie dla Ciebie trudna. Pamiętaj jednak, żeby wyciągać z niej wnioski i nie dać się zdeprymować, a w efekcie wycofać.

Z dzisiejszego odcinaka dowiesz się m.in:

  • Jak zdrowo podchodzić do krytyki, aby nie wystrzeliwała naszych emocji w kosmos i nie marnowała naszego cennego czasu,
  • Jak odróżnić hejt od krytyki i co z nimi zrobić,
  • Jak ustanawiać zasady i stawiać granice na własnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Empik Go
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię jeszcze zainteresować: