Silna marka lidera, ale po co?

silna marka lidera

Silna Marka w PRaktyce

Jeżeli jesteś solo przedsiębiorcą, liderem zespołu lub firmy, to dzisiejszy odcinek podcastu nie tylko pokaże Ci, o co tyle szumu z tą całą silną marką lidera, ale również dowiesz się z niego, jak praktycznie możesz ją wykorzystać, by dodać prędkości w osiąganiu swoich biznesowych celów.

Opowiadam na przykładach, dlaczego warto świadomie komunikować swoją markę lidera, ale również o plusach i minusach takiej strategii działania. Dodatkowo również o kosztach, bo oczywiście, jak to w życiu bywa „nic nie jest za darmo”.

Zanim jednak zagłębisz się w meandry strategii komunikacji, zajmijmy się dwiema ważnymi kwestiami.

Kim jest lider?

Dla mnie lider to nie ten, który przewodzi zespołom i ma podwładnych, ale ten, który ma poważanie i wpływ (najlepiej pozytywny) na innych ludzi. Istotą bycia liderem jest wpływ, jaki wywierasz na innych, a nie to, iloma osobami zarządzasz lub jak nisko Ci się kłaniają.

To nie jest definicja książkowa poparta badaniami, ale moja obserwacja i to, jak przywództwo zdefiniowałam dla siebie samej. Liczę, że może również Tobie okaże się przydatna, a może zainspiruje do określenia swojej własnej definicji bycia liderem.

To, co lider zdecydowanie musi mieć, to „samo przywództwo” lub „auto przywództwo”, gdyż, aby przewodzić innym, trzeba umieć przewodzić samemu sobie. Krótko mówiąc, aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.

Czym jest SILNA MARKA LIDERA?

Stworzyłam tą nazwę dla określenia świadomie podjętej przez lidera komunikacji na zewnątrz, która ma realizować misję i wizję lidera, a której celem jest rozszerzenie wpływu. Tak jak wspomniałam wcześniej, dotyczy to osób, które mają świadomość swojego przywództwa i bycia liderem – niezależnie czy działają solo, zarządzają zespołem pracując na etacie u kogoś lub prowadząc własną firmę. Misją Silnej Marki w Praktyce jest wspieranie tych, którzy mają pozytywny wpływ i są autentyczni oraz spójni w tym, co głoszą z tym, co robią.

Jednym słowem SILNI W PRAKTYCE.

Wnikliwy obserwator słusznie zauważy, że Silna Marka Lidera wspiera cały proces social sellingowy.

Tak! Jest ona wodą na młyn tych działań.

O tym, jak możesz wykorzystać silną markę lidera w różnych przestrzeniach biznesu możesz przeczytać w artykule „Silna marka na Linkedin z różnych perspektyw”.

Teraz czas wskoczyć do podcastu, bo w nim czeka na Ciebie jeszcze:

  • Dlaczego temat marki lidera zrobił się ważny i dla kogo?
  • Przykłady silnych marek lidera z różnych branż: B2B i B2C oraz różnych typów działalności: korporacje, solo przedsiębiorcy, etatowcy i liderzy zespołów oraz właściciele firm,
  • Korzyści, jakie daje Silna Marka Lidera,
  • Bariery i koszty Sinej Marki Lidera,
  • Oraz #WażnePytania, jakie musisz sobie zadać zanim w ogóle zaplanujesz własne działania.

W dzisiejszym podcaście Silna Marka w Praktyce zaproszenie na webinar, który odbędzie się w czwartek 2.01.2020 o g. 20:30. Będę mówić o tym, jak ważne jest posiadanie profesjonalnego profilu – czy to osobistego czy firmowego –  na Linkedin.


Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię jeszcze zainteresować: