SILNA marka w PRAKTYCE, czyli po co w ogóle podcast?

Podcast Silna marka w praktyce


Silna Marka w PRaktyce

 

Silna Marka osobista i firmowa w biznesie

ODCINEK W 5 ZDANIACH: Marketing, sprzedaż i branding o co w tym chodzi i jaka jest różnica? Silna marka osobista i firmowa to ważny element sukcesu firmy. Opowiadam o tym jak położyć fundament pod markę, dlaczego właśnie podcast. Dodatkowo zapraszam za kulisy przygotowań. O radę i opinię poprosiłam najlepszych polskich podcasterów. Głos dali m.in. Greg Albrecht z podcastu „Greg Albrecht Podcast”, Marek Jankowski z „Małej Wielkiej Firmy, Jacek Kłosiński z podcastu „Jacek Kłosiński”.

CO WIĘCEJ ZNAJDZIESZ W TYM ODCINKU PODCASTU?

  • Po co w ogóle ten podcast,
  • Co będziemy robić i jakie tematy eksplorować w kolejnych odcinkach,
  • Jakie materiały i notatki będę przygotowywać,
  • Jak zaplanowałam ten podcast,
  • Rady najlepszych polskich podcasterów m.in. Greg Albrecht z podcastu „Greg Albrecht Podcast”, Marek Jankowski z „Małej Wielkiej Firmy, Jacek Kłosiński z podcastu „Jacek Kłosiński”.

Jak zmieniała się marketing?

Sprzedaż nieustannie się zmienia, a wraz z nią marketing jako sposób na jej wspieranie. Od początków ludzkości w procesie sprzedaży kładziono nacisk na produkt. Wychodzono z założenia, że dobry produkt sprzeda się sam. I faktycznie tak się działo, głównie dzięki temu, że dostępność wielu dóbr, zwłaszcza poza głównymi ośrodkami handlu (dużymi miastami), była stosunkowo niewielka. Dlatego coś, co moglibyśmy teraz nazwać marketingiem 1.0 miałoby hasło:

Marketing 1.0 mówił: kup buty, to bardzo dobre buty! Z początkiem XX wieku wraz z rewolucją przemysłową i rozwojem gospodarczym Towar – nawet bardzo dobry – nie sprzedawał się już sam. Duża konkurencja oraz samoobsługa w miejscu sprzedaży spowodowały konieczność innego podejścia do ekspozycji towaru, pozycjonowania ceną i typologii klienta.

Marketing 2.0 mówił: kup buty, tylko w naszym sklepie super okazja! Takie podejście królowało przez wiele dziesięcioleci, do początku XXI wieku i rozwoju e-handlu. Rosnąca konkurencja, globalny rynek wymusił skupienie na konsumencie, jego potrzebach, punktach bólu i aspiracjach.

Marketing 3.0 mówił: kup buty, a my podpiszemy je Twoim imieniem i nazwiskiem. Wydawało się, że koncepcja marketingu 3.0, którą stworzył Philip Kotler będzie trwała co najmniej kilkadziesiąt lat, jednak współczesny handel zmienia się tak szybko, że sześć lat później ten sam Filip Kotler sformułował pojęcie marketingu 4.0, gdzie hasło w przypadku butów mogłoby brzmieć: kupując buty zmieniasz świat na lepsze. Nie tylko możesz cieszyć się dopasowanym specjalnie do Ciebie obuwiem, ale możesz mieć wpływ na otaczający Cię świat.

W marketingu 4.0 marka jest kluczowa, bo nie tylko wyróżnia produkt, ale jest nośnikiem wartości.

PODCAST SILNA MARKA W PRAKTYCE to wdrożenie marketingu 4.0 w codzienność.

Podcast zdecydowanie dla ludzi, którzy chcą DZIAŁAĆ, a nie tylko gadać. Poruszam tematy biznesowego zastosowania social sellingu, marki eksperckiej oraz sprzedaży.

Jeżeli jesteś zmęczony wiedzą, która nie przynosi konkretnych efektów i chcesz przede wszystkim działać, a nie tylko słuchać, to jesteś we właściwym miejscu.

 

 

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Jeżeli lubisz oglądać na YouTube to zasubskrybuj mój kanał na YT lub obejrzyj dzisiejszy odcinek:

 

 

Chcesz mieć wpływ na to co pojawi się w kolejnym odcinku? Daj znać w komentarzu!

Niech siła i moc będzie z Tobą! Pozdrawiam Cię ciepło i do usłyszenia w kolejnym odcinku.

Angelika Chimkowska

Jedna odpowiedź

  1. Odsłuchałam podcast z ogromnym zainteresowaniem. Szczególnie ujęła mnie szczerość wypowiedzi, oparcie przekazu na osobistym doświadczeniu. Bardzo użyteczne są praktyczne wskazówki odnośnie tworzenia podcastów. Szczególnie zaciekawił mnie element wysyłania do słuchaczy specjalnie zredagowanego tekstu. Bardzo dziękuję za zebranie informacji w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię jeszcze zainteresować:

Krytyka i hejt w internecie
Podcast
Angelika Chimkowska

Krytyka i hejt w internecie

 Krytyka i hejt wobec Twoich treści to pewne jak śmierć i podatki. Potraktuj to jako część gry, gdy zaczynasz cokolwiek publikować. Marzysz, aby uniknąć

Czytaj więcej »