Strategie i taktyki w budowaniu Silnej Marki

Strategia i taktyki w budowaniu silnej marki


Silna Marka w PRaktyce

Często słyszę od wielu osób, że ja mam łatwiej ponieważ wiele lat pracowałam „w strategiach”, więc zakładając swój biznes mogłam wszystko dobrze zaplanować, a teraz to już idzie.

W tle takiego komunikatu pojawia się błędne przeświadczenie, że wystarczy wszystko dobrze raz, a porządnie zaplanować, a dzięki temu realizacja idzie jak po maśle.

Nic bardziej mylnego. Każdy kto kiedykolwiek brał udział w jakimkolwiek projekcie od pomysłu do realizacji wie, że sprawa nie jest taka prosta. Po drodze wydarza się całe mnóstwo rzeczy, które modyfikują sposób realizacji strategii.

Zauważ, że napisałam „sposób realizacji strategii”, a nie strategię.

O tym jak ważne jest nie mylenie tych pojęć oraz umiejętności nieustannego dostosowywania taktyk do strategii na konkretnych przykładach bazuję w czwartym już odcinku podcastu.

Opowiadam o jednej z częstszych przyczyn niepowodzeń w budowaniu Silnej Marki, czyli będzie nie tylko o strategii i taktykach, ale o winie. Nie o poczuciu winy, ale o winiarni i winie. Takiej z krzewami winorośli rosnącymi po horyzont oraz winie, który dzięki nim powstaje.

CO JESZCZE W DZISIEJSZYM ODCINKU?

Dodatkowo wpuszczę Cię do mojej biznesowej kuchni i opowiem o tym:

  • na co warto zwrócić uwagę decydując o strategii i taktykach,
  • jakie metody przyjąć oraz co robię w swojej biznesowej rzeczywistości, aby jednak się działo, a nie tylko planowało.

Koniecznie wysłuchaj całości i zrób zadanie praktyczne!

Pamiętasz to podcast o Silnych Markach w Praktyce pobierz pdf. i zrealizuj ćwiczenia.

DLATEGO W DZISIEJSZYM PODCAŚCIE DO POBRANIA WŁAŚNIE PDF
ZE STRATEGICZNYMI PYTANIAMI

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Jedna odpowiedź

  1. Z ogromnym zainteresowaniem odsłuchałam kolejny podcast Angeliki. Bardzo podobało mi się porównanie strategii do zajmowania się winnicą. Kilka rzeczy sobie uporządkowałam i przedefiniowałam, w szczególności takie pojęcia jak: strategia, taktyka, priorytet. Bardzo użyteczne było posłuchanie tego jak Angelika działa w swoim biznesie, a takie osobiste przykłady, sprawdzone na sobie, cenię sobie najbardziej. Cudowne zdanie "Pycha chodzi przed upadkiem" – wzięłam sobie do serca. Podanie przykładu pracy dyrektorów z książki "Wyzwalacze", którą na pewno przeczytam. No i wisienka na torcie, pytania weryfikujące samego siebie, aby mieć rękę na pulsie. Bardzo praktyczny, spójny materiał, za który bardzo dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię jeszcze zainteresować: