Linkedin kompletny przewodnik – jak wykorzystać go do rozwoju w biznesie

linkedin kompletny przewodnik krok po kroku

PODSUMOWANIE W 5 ZDANIACH: Linkedin to naturalny wybór dla każdego, kto chce rozwoju w biznesie. Niezależnie od tego, czy pracujesz w dużej korporacji i zarządzasz zespołem, czy jesteś właścicielem małego biznesu lub specjalistą wąskiej dziedziny. Platforma daje możliwości marketingowe i sprzedażowe, które pomogą Ci realizować Twoje biznesowe cele. Artykuł przeprowadzi Cię przez tworzenie profilu osobistego oraz firmowego. Poznasz również nowości wprowadzone w 2024 roku.

Linkedin – król biznesowych mediów społecznościowych

Nie ma znaczenia, czy jesteś przedsiębiorcą czy specjalistą zatrudnionym w dużej lub małej firmie. Linkedin nazywam największą biznesową ulicą on-line, bo pozwala dotrzeć ze swoim produktem czy usługą do 756 milionów użytkowników na świecie.

Społeczność Linkedin w miażdżącej większości funkcjonuje na platformie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, a nie nickiem czy fałszywą tożsamością.

Ten artykuł pozwoli Ci poznać najlepsze praktyki działania na Linkedin, które możesz wprowadzić w marketingu i sprzedaży swojej firmy. Zawarte w artykule informacje uaktualniam co kwartał. W związku z tym mam przekonanie, że właśnie trafiłeś na najbardziej aktualne źródło wiedzy o Linkedin w Polsce.

Nowości na Linkedin, z których warto skorzystać w 2024

Serwis nieustannie się rozwija i wprowadza zarówno drobne, jak też ważne i radykalne zmiany. Nie wszystkie przyjmują się z takim samym entuzjazmem w każdym kraju czy branży. W poniższym zestawieniu zebrałam te, których na pewno warto spróbować. Lista jest nieustannie uaktualniania. Początek listy otwierają najwcześniej wprowadzone funkcje.

Nowości na Linkedin, które warto wziąć pod uwagę:

1. Biuletyn – newsletter z możliwością subskrybowania

Kolejna nowość, do której nie wszyscy mają dostęp. Jak sprawdzić, czy możesz publikować newslettery na Linkedin? Wejdź w „napisz artykuł” i kiedy otworzysz nowy artykuł powinna pojawić Ci się możliwość stworzenia newslettera.
Możesz publikować maksymalnie jeden newsletter dziennie, bez ograniczeń co do jego długości. I to jest najlepsza wiadomość!
Jeżeli nadal nie masz tej możliwości, czekaj cierpliwie – na pewno będzie wkrótce dostępna dla każdego użytkownika.
Zainteresowała Cię to? Sprawdź szczegóły.

2. Ankiety

Ankiety generują duży ruch i zaangażowanie w sieci. Ewidentnie sam portal daje preferencyjne organiczne zasięgi dla tego formatu.
Co warto wiedzieć o ankietach?
Zadawaj pytania, na które łatwo jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli pytanie będzie wieloznaczne, to duża część użytkowników zrezygnuje,
Ustaw max. 4 odpowiedzi,
Nie nadużywaj ankiet publikując codziennie nową. Raczej potraktuj ją jako początek ważnej dyskusji lub cyklu publikacji.
Jak stworzyć ankietę na Linkedin?
Wybierasz „stwórz publikację”, a następnie „utwórz ankietę”. Dokładnie tak, jak pokazuję na zdjęciach.

 

Jak opublikować ankietę na Linkedin – instrukcja krok po kroku

Linkedin-rodzaje-publikacji
Linkedin-ankiety

3. Linkedin Live – transmisja na żywo na Linkedin

Format video nieustannie się rozwija. Większość portali społecznościowych daje każdemu użytkownikowi szansę transmisji na żywo. Linkedin jak zawsze jest inny 😉

Możesz streamować na żywo, ale po złożeniu wniosku i akceptacji przez pracownika firmy.

Dlaczego?

Jedną z wartości firmy jest dzielenie się wiedzą, merytoryka i wysoka wiarygodność. Biorąc na siebie odpowiedzialność weryfikowania jakości zostały nałożone ograniczenia.

Jednym słowem zbuduj społeczność, publikuj wartościowe treści, nawiązuj relacje i rozszerz działania o transmisje na żywo. Jedynie w takiej kolejności.

4. Premium dla Stron Firmowych

Większość z nas kojarzy lub korzysta z kont premium dla profili osobistych. Jeżeli chcesz zaktualizować swoją wiedzę w tym temacie to przeczytaj ten artykuł.

Teraz czas na poziom wyżej – konto premium dla Company Page. Co one dają?

7 nowych funkcjonalności:

1. Referencje od Klientów

2. Automatyczne zapraszanie do obserwowania

3. Niestandardowe przycisk CALL TO ACTION

4. Wyróżnienia, nagrody, certyfikaty i rankingi

5. Kto odwiedził nasz profil firmowy

6. Wsparcie AI

7. LOGO LinkedIn Premium

Szczegóły odnośnie poszczególnych funkcji i prowadzenia profilu firmowego znajdziesz w tym artykule.

Marketing na Linkedin – przewodnik po możliwościach platformy

Skuteczna strategia marketingowa dopasowana do celów biznesowych to temat na wielogodzinne analizy i warsztaty. W tym zestawieniu chcę wskazać Ci raczej kierunek poszukiwań i eksploracji dostępnych opcji. Potraktuj to proszę jako punkt wyjścia do dalszych działań i sprawdź wszystkie artykuły, które napisałam w tym temacie.

Personal branding na Linkedin

W mojej ocenie Linkedin jest świetnym narzędziem do budowania marki osobistej przynajmniej dla 3 grup osób.

1. Ekspert, specjalista lub freelancer czy osoba prowadzący jednoosobową działalność

Jeżeli jesteś freelancerem, to Twoja marka osobista pozwoli wyróżnić Ci się spośród osób oferujących te same usługi. Nie zawsze potrzebujesz profilu firmowego, aby sprzedawać i promować swoje usługi. Dobrze wypełniony profil osobisty i aktywne działanie będzie wystarczającą bazą dla Twoich social sellingowych celów.

2. Właściciel firmy zatrudniający pracowników

Naturalną drogą rozwoju eksperta jest stworzenie firmy, która zatrudnia specjalistów i oferuje produkty i usługi o szerszym zakresie. Naturalną, choć można wybrać inną drogę i świadomie zatrzymać się na poziomie specjalisty.

Jeżeli jednak wybrałeś tę drogę, to Twoją przewagą jest zespół, a ponieważ Ty jesteś właścicielem firmy, to swoją reputacją dajesz gwarancję i budujesz zaufanie.

To jest kapitał, który możesz wykorzystać do komunikowania oferty firmy, wartości oraz wspierania swojego zespołu w promowaniu produktów, usług, ale też osób. Co ważne, celem Twojej obecności na Linkedin może być nie tylko promowanie firmy, ale pozyskiwanie wartościowych pracowników z rynku.  Jest to szczególnie ważny temat w branży nowych technologii i IT. Programista, o którego walczy wiele firm, będzie bardziej skłonny podjąć współpracę z firmą, która zbuduje zaufanie.

Więcej o personal brandingu na Linkedin w artykule oraz podcaście.

3. Lider zespołu lub CEO dużej organizacji, zatrudnieni na etacie

Jeżeli jesteś managerem zespołu lub CEO dużej organizacji, to niezmiernie cieszę się, że czytasz tę część. Brakuje w przestrzeni publicznej odważnych głosów prezesów firm i dyrektorów poszczególnych działów.

Jak pokazują wyniki badań – pokolenia Millenialsów i kolejne aktywnie domagają się zabrania głosu w ważnych kwestiach firmowych, społecznych i politycznych. CEO dostaje od społeczeństwa autorytet i poważanie, które można dobrze wykorzystać.

Warto – dla zwiększania rozpoznawalności dobrych firm, dobrych liderów i zwyczajnie wartościowych ludzi. Dobre przykłady z naszego polskiego podwórka to Dominika Bettman, Marcin Sienkowski, Anna Rulkiewicz czy Maciej Herman.

Jeżeli szczególnie interesuje Cię jak w praktyce wygląda CEO branding, przeczytaj artykuł lub wysłuchaj wywiadu z Maciejem Hermanem – CEO Lotte Wedel.

social-media-B2B

Linkedin SEO – wypozycjonuj swój profil na Linkedin

Profil na Linkedin jest sercem komunikacji na Linkedin. Twoja publiczna widoczność dla każdego użytkownika internetu to właśnie profil. Nie możesz go zaniedbać, bo to właśnie on buduje Twoją internetową reputację. Sprawdź, czy nie popełniasz jednego z najczęstszych błędów!

Profil na Linkedin – najczęściej popełniane błędy:

  • brak słów kluczowych, które pozwalają Cię znaleźć oraz jednoznacznie skojarzyć,
  • nie zmieniony adres URL profilu, co zmniejsza szansę na znalezienie w Google,
  • brak dodatkowej wersji językowej, co daje pozycjonowanie na dwa rodzaje słów kluczowych,
  • nieaktualne dane,
  • brak rekomendacji,
  • brak zdjęcia w tle i wizualnych elementów profilu.

Wznieś swój profil osobisty na wyższy poziom!

Sprawdź ten artykuł – Jak stworzyć profesjonalny i skuteczny profil na Linkedin? i przeprowadź audyt oraz aktualizację konta.

Employee advocacy, czyli partnerstwo w firmie 

Wartością budowania marki osobistej, gdy pracujemy na etacie jest podnoszenie nie tylko rozpoznawalności nas samych, ale naszego pracodawcy. Aktywności z zakresu employee advocacy nazywam partnerskimi, gdyż wymagają zaufania i współpracy każdej ze stron – pracownika i firmy.

Employee advocacy, czyli korzyści dla firmy i pracowników 

Firma dysponująca rozpoznawalną marką taka jak Microsoft, 3M czy Maspex lub Comarch aktywnie promuje swoje zespoły, aby znane logotypy zyskały autentyczną i ludzką twarz za pośrednictwem ich ludzi.

Obecnie wyróżnikiem dla firm nie jest technologia czy produkt, którego używa, ale zespół ekspertów, który dla firmy pracuje. Pokazywanie naszego zespołu to wyróżnik, który jest ważnym argumentem dla klienta, ale również potencjalnego pracownika.

Profil osobisty na Linkedin ma organicznie 10 x większe zasięgi, niż profil firmowy. Treści publikowane przez naszych ludzi cieszą się nie tylko większym zaufaniem, ale też zaangażowaniem. W praktyce przekłada się to na mniejsze koszty reklam oraz większe zaufanie wśród potencjalnych klientów i ambasadorów marki.

Pracownik, dzieląc się aktywnie treściami na Linkedin nie tylko utożsamia się z firmą, ale skupia całe zespoły oraz klientów. Renoma marki firmy staje się jego renomą i buduje rozpoznawalność w branży. Kosztem jest inwestycja czasu.

Content marketing na Linkedin – przewodnik po formatach i możliwościach

Inbound marketing nieustannie od wielu lat święci triumfy jako skuteczna strategia pozyskiwania uwagi i kontaktu do potencjalnych klientów. Obecnie widzimy olbrzymi przesyt treścią, ale tą o niskiej wartości. Nadal za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych poszukujemy wiedzy i inspiracji.

W nienachalny sposób możemy spotkać się z naszym idealnym klientem. Nie dziwią zupełnie statystyki pozyskiwania ruchu na strony firmowe w branży B2B, które pokazuje poniższa grafika.

Za co szczególnie cenimy Linkedin?

Merytoryczność treści, unikalność dostępu do osób z imienia i nazwiska, a przede wszystkim wysokie pozycjonowanie się w Google artykułów na Linkedin. Nie do przecenienia są też relatywnie wysokie zasięgi i cykl życia publikacji. Jeżeli kiedykolwiek zrobiłeś analizę zasięgów tej samej publikacji na Facebooku i Linkedin to wiesz, że posty na Linkedin lepiej konwertują i dłużej żyją.

Zagłębimy się zatem w możliwości, jakie z perspektywy marketingowej daje Linkedin.

Formaty i rodzaje treści na Linkedin

1. Publikacje – formaty i możliwości

Publikacja na Linkedin to odpowiednik wpisu na Facebooku. W przeciwieństwie do Facebooka do dyspozycji masz ograniczoną liczbę znaków: 3000 ze spacjami. Zaletą jest możliwość dodania plików PDF, czego nie oferuje żadna inna sieć społecznościowa.

Linkedin-rodzaje-publikacji

Jaki format może mieć publikacja na Linkedin?

• czysty tekst;

• tekst + zdjęcie;

• tekst + wideo (maksymalna długość: 10 minut);

• tekst + plik PDF;

• tekst + odnośnik do linku (wideo, bloga itd.);

• ankieta oraz inne możliwości dostępne tylko na Linkedin.

Statystyki publikacji na Linkedin

Każda treść posiada statystyki, w które możesz wejść klikając w sekcję statystyki. Zobaczysz wtedy zestawienie takie jak poniżej.

Linkedin-statystyki

2. Artykuły na Linkedin, czyli Twoje treści dostępne w internecie

Pamiętasz, że publikacje na Linkedin mogą mieć maksymalnie 1300 znaków? W artykule masz do dyspozycji 40 000 znaków ze spacjami oraz możliwość dołączania różnego rodzaju materiałów.

Jak opublikować artykuł?

Wybierz opcję „Napisz artykuł na LinkedIn”, a wtedy portal przeniesie Cię do mikrobloga LinkedIn.

Artykuły a publikacje – o czym warto pamiętać?

Format artykułu był kiedyś zarezerwowany dla wąskiego grona influenserów na Linkedin. Artykuł to uproszczona forma wpisu blogowego. Najlepiej sprawdzą się tutaj tzw. evergreeny. Niech to będą zarówno treści ważne dla Twoich odbiorców, jak i takie, które wskazują na Twoją specjalizację.

Druga ważna sprawa: różnice w statystykach. Statystyki publikacji pokazują wyświetlenia w kanale (news feedzie) użytkowników Linkedin. Nie do końca wiesz czy dana osoba przeczytała, lub w ogóle zauważyła, Twoją treść.

Statystyki artykułów mówią o wyświetleniach będących wynikiem kliknięcia w tekst. Oznacza to większe zaangażowanie i interakcję z treścią. Dlatego nie porównuj tych dwóch rodzajów statystyk, bo byłoby to porównywanie jabłek do gruszek – nietrafione i błędnie interpretowane.

Na koniec najważniejsze. Jeżeli dobrze napiszesz artykuł na Linkedin, to osoba przeszukująca dane słowa kluczowe jest w stanie trafić na Twój artykuł w Google. Stąd już jedynie krok, aby wejść na Twój profil i nawiązać biznesową relację. Co w praktyce oznacza, że Linkedin pełni zupełnie za darmo rolę Twojej agencji SEO.

 

 

Linkedin – strona firmowa: zasady oraz dobre przykłady

Jeśli prowadzisz działania marketingowe (w szczególności w B2B), nie możesz zaniedbywać potencjału tkwiącego w stronach firmowych na Linkedin. Czy każdy przedsiębiorca powinien mieć stronę firmową?

To zależy! Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie planujesz płatnych działań na LinkedIn, strona firmowa nie jest Ci potrzebna. Ale jeśli zatrudniasz i masz wieloosobowy zespół, koniecznie rozważ tę opcję.

Skuteczna strona firmowa na Linkedin pozwala na:

  • pozyskiwanie wartościowych kontaktów,
  • ściąganie nowych odbiorców treści na bloga firmowego,
  • tańszą (w porównaniu do tradycyjnego modelu) rekrutację ludzi,
  • informowanie i angażowanie ludzi w bieżące działania w firmie.

Strony firmowe na Linkedin – marketing oraz employee advocacy

Obecnie użytkownicy mogą wybierać między trzema rodzajami stron:

1. Company page – strona firmowa

Podstawowy wybór dla każdej organizacji, która chce promować swoje produkty, usługi ale również kulturę organizacyjną. Strona firmowa jest niezbędna, jeżeli chcesz znajdować na Linkedin pracowników oraz robić płatne kampanie.

Co ważne, z tego miejsca możesz odesłać użytkowników na swoją stronę internetową lub wybrany landing page. Z tego miejsca możesz również wysyłać powiadomienia do swoich pracowników o nowych treściach i wydarzeniach.

2. Showcase page – strona marki

Stwórz stronę marki, jeżeli chcesz wydzielić pewne produkty lub usługi w ramach funkcjonowania firmy. Nie polecam zbytniego namnażania bytów, bo to niestety prowadzi do rozproszenia siły komunikatu. Lepszą strategią jest mieć większą i regularnie publikującą stronę firmową, niż kilka stron marek, których zasięgi są mizerne.

3. Affiliated pages – strony powiązane

Rozwiązanie dla firm, które mają spółki lub oddziały na całym świecie i chcą połączyć strony firmowe w jeden ekosystem.

Uwaga techniczna! Aby uzyskać możliwość powiązania stron skontaktuj się z customer service Linkedin.

Więcej informacji o tym, jak skutecznie prowadzić stronę firmową znajdziesz w artykule strony firmowe na Linkedin

Strona firmowa na Linkedin – dobre praktyki

Planowanie działań warto zacząć od inspiracji u tych, którzy mają większe lub mniejsze sukcesy. Poniżej linki do różnych organizacji – od globalnych marek po lokalne małe przedsiębiorstwa:

Profil firmowy na Linkedin nieustannie ma wprowadzane nowe funkcje. Obecnie można publikować artykuły, tworzyć stories czy informować pracowników o nowych treściach. Z moich doświadczeń wynika, że pracownicy często więcej dowiadują się o tym, co się dzieje w firmie właśnie z Linkedina, niż z komunikacji wewnętrznej przesyłanej na adres e-mail.

Sprzedaż na Linkedin

Networking, a właściwie poznanie właściwych osób na Linkedin jest wodą na młyn dla Twoich celów. Dotarcie do grupy docelowej zwiększa rozpoznawalność i świadomość marki. Pozwala Ci zdobyć adres e-mail do decydenta w Twoim temacie. Pod tym względem konta na Linkedin dają więcej możliwości, niż na Facebooku.

Z kolei budowanie społeczności skupionych wokół tematów, którymi się zajmujesz, tworzy medialną tubę dla Twoich rozwiązań. W końcu to są nadrzędne cele sieci społecznościowych: poznawanie i podtrzymywanie relacji z ważnymi dla nas ludźmi.

Element społecznościowy jest tutaj kluczowy. Zanim zaczniesz zapraszać i sprzedawać, warto zapoznać się z savoir-vivre Linkedin.

Netykieta sprzedażowa na Linkedin – 10 zasad:

1. Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe, czyli traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany. Nie spamuj ofertami!

2. Zadbaj o poprawność językową swoich treści (ortografia, gramatyka).

3. Pisanie wyłącznie wielkimi literami jest często odczytywane jako krzyk. Ograniczaj tego typu komunikaty. Tak samo emotikony. Linkedin to nie Instagram.

4. Zwróć szczególną uwagę na treści, które mogą brzmieć dwuznacznie. Ironia, aluzje oraz podteksty, to agresywna forma komunikacji w internecie.

5. Nie obrażaj innych użytkowników – nawet w formie żartu czy ironii.

6. Nie spamuj tzw. łańcuszkami szczęścia ani „złotymi myślami” biznesowych celebrytów.

7. Nie włączaj użytkowników do grupowych wiadomości bez ich wcześniejszej zgody.

8. Zawsze po dołączeniu do zamkniętej grupy poznaj regulamin grupy i bezwzględnie się do niego stosuj.

9. Zanim zadasz kolejne, takie samo pytanie w grupie, sprawdź wcześniejsze dyskusje. Zrób wszystko, aby nie powielać tych samych wątków.

10. Umieszczanie linków do swoich produktów/usług w dyskusjach niezwiązanych z danym tematem jest spamowaniem. Nie rób tego.

Kogo zapraszać do kontaktu i czyje przyjmować zaproszenia, aby rozwijać biznesowe relacje na Linkedin?

Nie jestem w stanie udzielić uniwersalnej odpowiedzi dla wszystkich branż i stanowisk. Mam jednak kilka sugestii, które uwzględniają biznesowe cele obecności na LinkedIn.

Podejmując decyzję, z kim chcesz nawiązać relacje, weź pod uwagę osoby z następujących kategorii:

• potencjalny klient;

• eksperci ze specjalizacji zbliżonych do Twojej, którzy stanowią dla Ciebie inspirację;

• eksperci w przestrzeniach pozazawodowych;

• specjaliści w Twojej branży;

• znajomi, kontrahenci oraz ludzie, których poznałeś osobiście.

Linkedin-lejek-sprzedazowy

Co mierzyć na Linkedin?

Media społecznościowe to narzędzie, które z jednej strony daje możliwość pozyskiwania ruchu na naszą stronę internetową (marketing), a z drugiej strony możliwość nawiązywania biznesowych relacji (sprzedaż).

Social selling świetnie sprawdza się na wielu etapach lejka sprzedażowego. Social media mogą być używane w firmie zarówno do poszukiwania, badania potrzeb, angażowania, networkingu i edukowania potencjalnych, jak i obecnych klientów. Jeżeli szukasz rozwoju w takich przestrzeniach jak:

  • poszukiwanie potencjalnych klientów,
  • poznawanie potencjalnych klientów,
  • badanie potrzeb,
  • budowanie zaufania,
  • zamykanie transakcji itp.,

to dodaj działania na Linkedin do codziennych dobrych nawyków Twoich oraz Twojego zespołu. Poza samym działaniem warto wyniki mierzyć. Dla zespołu stwórz odpowiednie mierniki (lub jak ktoś woli KPI), które pozwolą nie tylko zarządzać procesem, ale także mierzyć rezultaty.

Poniższa grafika przedstawia zestawienie różnego typu wskaźników. W procesach wdrożeniowych social sellingu na Linkedin w firmach stosuję różną ich kompilację w zależności od celów i możliwości, jakie określa sobie firma.

Linkedin-co-mierzyc

Nie daj się pokusie, aby ominąć ten etap. Nie będziesz w stanie zarządzać czymś, czego nie jesteś w stanie zmierzyć!

PODSUMOWANIE: Kompletny przewodnik, który właśnie przeczytałeś, jest bazą do dalszych działań na Linkedin. Najbardziej skuteczną drogą dotarcia do grup docelowych. Dodaj do swoich codziennych aktywności publikowanie z kont osobistych i firmowych. Skutecznie angażuj poprzez informacje i treści ważne dla Twoich odbiorców. Wykorzystaj to miejsce, aby zbudować zaufanie w swojej branży, lokalnie, ale też na całym świecie. Narzędzia Linkedin nie mają limitów i działają skutecznie, niezależnie od tego, jakie masz miejsce pracy. Zapraszam Cię do cyklicznego pogłębiania informacji, którymi dzielę się w ramach podcastu „Silna marka w praktyce”

 

 

O AUTORCE – Angelika Chimkowska – strateżka silnych marek osobistych i firmowych. Wspiera liderów w budowaniu widoczności, reputacji oraz zaangażowania wokół ich marek osobistych i firmowych. Autorka 4 książek, wykładowczyni i prelegentka wielu prestiżowych konferencji. Wymieniona przez Forbes wśród 25 mistrzyń polskiego Linkedin.

7 odpowiedzi

  1. Ageliko, dziękuję za konsekwentne publikowanie wiedzy na temat LinkedIn. Jest jednak taki obszar o którym mało się pisze, a który nie ukrywam jest dla mnie wciąż zagadką. Mam na myśli ten element strony firmowej w której angażują się jej pracownicy. Jest dla mnie oczywistym, że w procesie publikacji zamieszczonych na stronie firmowej przez administratora, rola pracowników we współtworzeniu czy poszerzaniu zasięgów zamieszczanych na niej treści może być kluczowa. Jest dla mnie sprawą jasną, że jeśli ktoś jest PRACOWNIKIEM czy WSPÓŁPRACOWNIKIEM (samozatrudnionym) to profil firmowy to „odczyta” jeśli w swoim profilu oznaczyliśmy swojego pracodawcę. Jak zatem mają się sprawy ze stroną „firmową” jeśli jest to na przykład organizacja (na przykład nie posiadająca osobowości prawnej) z którą posiadacze się utożsamiają, chcą promować treści „strony firmowej” ale nie są jej pracownikami? Są blisko współpracującymi i utożsamiającymi się z „firmą”. Innymi słowy … jak stworzyć grupę „pracowników” na stronie firmowej kiedy nie są to etatowi pracownicy-współpracownicy?

    1. @Janusz dziękuję za wartościowy komentarz. Wyzwanie nie jest łatwe, ale dlatego jest wyzwaniem i macie szansę dzięki temu urosnąć. 🙂

      Ja pewnie zrobiłabym tak, że wybrałabym 1-2 osoby odpowiedzialne za temat. Najlepiej ochotników. Na Linkedin stworzyłabym grupową rozmowę, gdzie wrzucałabym linki do publikowanych treści z prośbą o reakcje i merytoryczne komentarze. Większe zasięgi dla treści wygenerujecie z kont osobisty, więc tutaj potrzebujemy ludzi, którzy chcieliby stać się twarzą organizacji.

      Jeżeli nie taka strategia to aktywować wokół aktualnych wydarzeń – webianrów, spotkań i innych tego typu aktywności.

      Mam nadzieję, że pomogłam. 🙂

      Pozdrawiam,

      Angelika

  2. Mam pytanie, na które nie mogę naleźć nigdzie odpowiedzi… będąc superadministratorem profilu swojej firmy, w jaki sposób mogę wejść w interakcję z innymi profilami firmowymi? Np. polubić / skomentować ich posty lub cały profil? Na Fb jest to rzecz łatwa, natomiast Li daje możliwość udostępnienia innych treści (z możliwością wyboru z którego profilu udostępniamy), ale czy jest możliwość wejścia w dyskusję jako marka pod postem innej marki?

    1. @Radek Rybnicki są na to dwa sposoby:
      1. Żeby móc odpowiedzieć z poziomu administratora strony firmowej potrzebujesz być oznaczony w poście, pod którym ma toczyć się dyskusja. Wtedy możesz odpowiedzieć z poziomu strony firmowej,
      2. Zainstaluj sobie wtyczkę do Chrome – Comment as company. LinkedIn Plugin i wtedy możesz odpowiadać jako strona firmowa pod każdym postem.

      Mam nadzieję, że pomogłam.

      Angelika

  3. Bardzo dobry artykuł! Garść przydatnej wiedzy dla wszystkich. Linkedin w obecnych czasach to platforma dla szybkiego rozwoju swojej marki, także osobistej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować:

SILNA MARKA
Angelika Chimkowska

Strony firmowe na Linkedin

Strona firmowa na Linkedin, czyli jak promować firmę w social media Social media cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko ze strony prywatnych użytkowników, lecz także

Czytaj więcej »