Jak wyznaczać cele metodą OKR – część 1

OKRy dlaczego zrobiły się takie modne?

Wielu przedsiębiorców nieustannie szuka metod na zwiększenie efektywności swoich działań.
Głównie dlatego, że niezależnie od tego czy masz firmę zatrudniającą 100 osób, czy też jednoosobową działalność gospodarczą to ograniczonym zasobem pozostaje czas.
Każdy z nas dysponuje 24h dobą i nie da się nic z tym zrobić. Pod tym względem można powiedzieć, że życie jest sprawiedliwe i wszystkich obdarowuje tak samo szczodrze.
Dodatkowo czasu w przeciwieństwie do pieniędzy nie da się pomnożyć, ani oszczędzić. Zdecydowanie jednak można wypracować w sobie nawyki dobrego inwestowania swojego czasu.
Dla mnie to oznacza ćwiczenie się w sztuce robienia WŁAŚCIWYCH RZECZY, a nie WSZYSTKICH RZECZY, które mam do zrobienia. Oznacza również oddelegowanie części zadań i kilka innych metod.
Pomimo ich stosowania wyzwaniem nadal pozostaje właściwe określenie celów i tutaj pojawiają się OKRy, o których pisałam wcześniej, a których stosowanie zrewolucjonizowało wiele biznesów.

Co w biznesowej codzienności jest ogromnym wyzwaniem, a w czym pomagają OKRy?

Przede wszystkim oddzielenie rzeczy ważnych od nieistotnych oraz skupienie się na najważniejszych celach i skrupulatna ich realizacja.
Tym wstępem powiedziałam wszystko o intencjach jakie stoją za wprowadzeniem OKRów – metodzie stosowanej przez biznesowych celebrytów typu Google i wielu innych.
Ja osobiście pokochałam tą metodę, bo pozwala skupić się na najważniejszych sprawach. Z tego właśnie powodu postanowiłam propagować jej zastosowanie w Polsce.
We wcześniejszym livie na FB Jan Zając opowiadając o wprowadzaniu OKRów w firmie Sotrender wspomniał o Tomaszu Bieniasie, który jest ekspertem w tym temacie i ma szerokie doświadczenie z OKRami.
Z Tomaszem się spotkałam i tak powstał ten wywiad.
Ptaki i wiatr na tarasie jego domu mają pierwszy głos w tym nagraniu, ale mam przekonanie, że w żaden sposób nie umniejsza to merytoryce wywiadu.

Czego dowiesz się oglądając pierwszą część wywiadu?

Znajdziesz w niej między innymi odpowiedzi na pytania o to:

  • Czym różnią się OKRy od KPIów czy MBO?
  • Co jest wskazaniem, aby zastanowić się nad wprowadzeniem OKRów w firmie?
  • Jakie korzyści daje wprowadzenie OKRów w firmie?

Jesteś liderem zespołu lub prowadzisz firmę to ten temat zdecydowanie Cię zainteresuje.

Masz dodatkowe pytania?

Zadaj je w komentarzu, a postaramy się z Tomaszem na nie odpowiedzieć!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię jeszcze zainteresować:

SILNA MARKA
Angelika Chimkowska

Strony firmowe na Linkedin

Strona firmowa na Linkedin, czyli jak promować firmę w social media Social media cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko ze strony prywatnych użytkowników, lecz także

Czytaj więcej »