Linkedin Sales Navigator – wszystko, co warto wiedzieć

linkedin-sales-navigator

PODSUMOWANIE W PIĘCIU ZDANIACH: Jeżeli szukasz dotarcia do klientów z konkretnej branży i firm, to Linkedin Sales Navigator jest dla Ciebie. Nie jest to rozwiązanie tanie, ale daje mnóstwo korzyści. W zależności od potrzeb możesz wybierać w różnych opcjach kont premium na Linkedin. W artykule piszę o tym, jak możemy efektywnie z nich korzystać. Dodatkowo pokazuję, dlaczego jedne mogą być bardziej efektywne od pozostałych.

SPIS TREŚCI:

Linkedin – najlepsze narzędzie do budowania biznesowych relacji z potencjalnym klientem

Linkedin Sales Navigator, czyli płatna wersja Linkedin

Linkedin Sales Navigator – dla kogo?

Linkedin Sales Navigator – rodzaje kont

Linkedin Sales Navigator krok po kroku

Jak korzystać z Linkedin Sales Navigator w biznesie?

Dobre praktyki korzystania z Linkedin Sales Navigator

Linkedin – najlepsze narzędzie do budowania biznesowych relacji z potencjalnym klientem

Linkedin to jedno z podstawowych narzędzi sprzedaży i promocji dla wielu firm i specjalistów. Jeżeli często zaglądasz do moich artykułów to wiesz, że kocham go miłością bezwarunkową. Jednak – jak dobry rodzic – nadal jestem krytyczna. O tym, jak w pełni wykorzystać potencjał Linkedin możesz dowiedzieć się z mojego przewodnika po Linkedin. Zawarłam w nim aktualne strategie na 2021 rok, więc koniecznie sprawdź, czy jesteś na bieżąco.

Jeżeli jednak czujesz, że Linkedin to dla Ciebie zupełnie nieznany ląd, zacznij od artykułu o podstawach Linkedin. Artykuł, który właśnie czytasz wprowadza w bardziej zaawansowane narzędzia i wiedzę przydatną przede wszystkim dla sprzedawców oraz osób wspierających działy sprzedaży. Żeby w pełni z niego skorzystać warto zaktualizować wiedzę, bo media społecznościowe nieustannie się zmieniają.

Linkedin Sales Navigator, czyli płatna wersja Linkedin

W swoich szkoleniach i konsultacjach lubię porównywać Linkedin do młotka. Dlaczego? Bo to zwyczajnie narzędzie i sposób na realizację biznesowych celów. W rękach osoby, która ma nie tylko cel, ale strategię i doświadczenie ten młotek jest skutecznym sposobem na wyszukiwanie kontaktów, sprzedaż oraz budowanie pozycji eksperta w branży.

To wszystko można osiągnąć korzystając z konta bezpłatnego. Pytanie zatem brzmi, jakie funkcjonalności dają płatne konta i czy na pewno się opłaca?

Rodzaje kont premium na Linkedin

Zanim przejdę do samego Sales Navigator to warto wspomnieć, że jest on jedną z czterech opcji. Zapewne najpopularniejszą, ale nie jedyną.

Dostępne mamy cztery warianty różniące się funkcjonalnością i ceną. Każdy z nich umożliwia pełniejsze wykorzystanie Linkedin, m.in. poprzez wiadomości InMail, rozszerzone opcje wyszukiwania czy rozbudowane statystyki. Poszczególne rodzaje kont są przeznaczone do różnych celów – sprzedażowych, rekrutacyjnych, poszukiwania pracy i budowania biznesowych relacji.

Konta premium Linkedin

W tym artykule zajmujemy się kontem Sales Navigator, więc inne opcje przedstawiam poglądowo. Jeżeli chcesz dokładnie sprawdzić rodzaje kont na Linkedin, sprawdź u źródła.

Linkedin Sales Navigator – dla kogo?

Konto Sales Navigator wspomaga pracę ludzi sprzedaży w pozyskiwaniu nowych klientów, utrzymywaniu relacji z obecnymi klientami i generowaniu leadów sprzedażowych. Usługa jest dostępna w ramach trzech różnych pod względem ceny i funkcjonalności wersjach:

Linkedin Sales Navigator – rodzaje kont

Usługę Sales Navigator polecam zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom. Niezależnie od formy działalności pomaga ona w znalezieniu osób i firm, które mogą stać się klientami. W dalszej kolejności pomaga utrzymać tę relację. Doskonale sprawdza się również dla specjalistów i freelancerów.

Z tego powodu mamy wybór kilku opcji, które w zależności od ilości osób, zakresu integracji Linkedin z innymi systemami są dostosowane do różnego typów biznesów.

Linkedin Sales Navigator – Professional

Dodatkowe opcje w ramach konta:

 • 30 wiadomości InMail,
 • Zaawansowane i nieograniczone wyszukiwanie,
 • Funkcja „Kto wyświetlił Twój profil”,
 • Alerty, czyli powiadomienia o aktywności zapisanych leadów,
 • Dodatkowy interface z możliwością obserwowania leadów,
 • Kursy edukacyjne on-line.

Linkedin Sales Navigator-funkcje

Linkedin Sales Navigator – Team

Dodatkowe możliwości konta:

 • 30 wiadomości InMail,
 • Dostęp do 25 profili spoza sieci kontaktów,
 • Funkcja TeamLink, która wykorzystuje sieć kontaktów Twojej firmy, aby skutecznie przedstawić potencjalnemu klientowi,
 • Synchronizacja z CRM i integracja aplikacji i wtyczek,
 • Zarządzanie licencjami zespołu,
 • Zaawansowane raporty.

Linkedin Sales Navigator Team

Linkedin Sales Navigator – Enterprise

Opcja wskazana dla dużych firm i organizacji, które chcą kupić kilkadziesiąt kont premium i przydzielić swoim pracownikom. Zakup następuje poprzez bezpośredni kontakt z dedykowanym sprzedawcą Linkedin. W ramach indywidualnej umowy dopasowuje się funkcjonalności do profilu i oczekiwań klienta.

Linkedin Sales Navigator krok po kroku

Przede wszystkim warto pamiętać, żeby Sales Navigatora nie traktować w oderwaniu od podstawowego – bezpłatnego konta. Raczej jako rozszerzenie. Podstawą social sellingu powinna być zatem wiarygodność, która jest fundamentem dla dalszych, skutecznych działań sprzedażowych, a nie aplikacje i programy. Zaufanie na Linkedin buduje się poprzez profesjonalny profil, udostępnianie treści, komentowanie, udzielanie się pod treściami innych użytkowników oraz nawiązywanie wartościowych kontaktów.

Zanim kupisz dostęp do Sales Navigator Linkedin

Z artykułu już wiesz, że dostęp zaawansowanego wyszukiwania czy innych opcji zwiększających sprzedaż nie będzie tani. W jaki sposób zabezpieczyć się, aby to były dobrze wydane pieniądze? Zarówno dla siebie jak i osób z firmy zrób audyt aktywności na Linkedin i sprawdź gotowość do optymalnego ich zastosowania.

 1. Sprawdź SSI (Social Selling Index)
  Pracując z korporacjami stosuję rekomendację 60 punktów minimalnego wyniku w SSI. Nie wiesz, o czym piszę? Chcesz sprawdzić, jak działa SSI? Zobacz tutaj.
 2. Uzupełnij swój profil na Linkedin
  To podstawa, której nie warto omijać. Niezależnie od tego, czy używasz mediów społecznościowych od lat, czy jesteś początkujący to skuteczny profil na Linkedin jest niezbędny. Nie wiesz, czy Twój profil przyciągnie nowe kontakty czy odstraszy? Niezbędnych informacji dostarczy Ci ten artykuł.
 3. Zacznij publikować na Linkedin
  Profesjonalny profil na Linkedin, umiejętność korzystania z mediów społecznościowych oraz potencjalni klienci to niezbędny miks do podjęcia aktywności. Pokaż, że konto żyje. Zacznij tworzyć treści, udostępniać treści innych użytkowników i zapraszać kontakty do aktywności pod treściami.
  Martwe konto to podejrzenie spamowania ofertami i mała wiarygodność. Zanim zaczniesz ofensywnie sprzedawać zbuduj niezbędne zaufanie.

 

Jak korzystać z Linkedin Sales Navigator w biznesie?

Decydując się na opłacenie dostępu do Sales Navigator należy zacząć od wyboru jednej z trzech wersji, które opisałam powyżej. Osobom indywidualnym i właścicielom firm zamierzającym używać wyłącznie w pojedynkę powinno wystarczać najtańsze konto typu Professional.

Tymczasem w przypadku posługiwania się Sales Navigatorem przez kilka osób, np. pracowników firmy, lepszym, a właściwie jedynym rozwiązaniem są droższe konta Team i Enterprise.

Niezależnie od opcji, którą wybierzesz zacznij od darmowego przetestowania wybranej usługi przez 30 dni. W praktyce przekonasz się czy pozwala skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów, niż darmowe konto na Linkedin.

Dobre praktyki korzystania z Linkedin Sales Navigator

Najważniejszą zaletą konta Sales Navigator są rozszerzone opcje wyszukiwania, które pozwalają na precyzyjne znajdowanie i profilowanie klientów. Usługa obsługuje liczne filtry służące do dokładnego zawężenia wyników zgodnie ze ściśle określonymi kryteriami, jak np. stanowisko pracy, doświadczenie czy umiejętności osób, a także wielkość, lokalizacja czy profil działalności przedsiębiorstwa.

wyszukiwarka Linkedin

Baza potencjalnych klientów

W ten sposób można zbudować bazę potencjalnych klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych oraz instytucjonalnych, którzy mogą być zainteresowanymi ofertą. W poszukiwaniu nowych interakcji pomagają także bardzo dobrze sprofilowane rekomendacje Linkedin.

Zarządzanie sprzedażą i integracja z systemem CRM

W ramach kont Team i Enterprise Sales Navigator oferuje możliwość integracji usługi z programem CRM. Dzięki temu wszystkie szczegółowe i zarazem kluczowe informacje na temat klientów znajdują się w jednym miejscu, z którego mogą z powodzeniem korzystać również osoby nieposiadające konta w serwisie Linkedin, np. pracownicy firmy.

W ten sposób zyskują większe możliwości pod względem budowania bazy nowych klientów i utrzymywania relacji z obecnymi. Otrzymują pogłębioną wiedzę na ich temat dostępną z poziomu CRM, której źródłem jest Sales Navigator.

W organizacji zapisanych leadów i kontaktów pomagają tagi i notatki, które można dodawać do każdej pozycji i które są widoczne również w systemie CRM w ramach integracji dostępnej na kontach typu Team i Enterprise.

Sales Navigator Linkedin – subiektywny wybór ciekawych możliwości

Kto wyświetlił Twój profil

Przydatna funkcja gwarantowana przez Sales Navigator polega na pogłębionej weryfikacji osób i firm, które przeglądały Twój profil w ciągu ostatnich 90 dni.

TeamLink

Bardzo interesującą funkcją, która zawiera Sales Navigator w ramach kont Team i Enterprise, jest też TeamLink. Polega ona na tworzeniu sieci obejmujących osoby znajdujące się w Twoim zespole pod kątem pozyskania leadów. Za jego pomocą można znaleźć profile powiązane z Twoimi współpracownikami, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą. To doskonała szansa na wykorzystanie relacji z myślą o skutecznym social sellingu, ponieważ znacznie łatwiej zdobyć zaufanie takiego klienta, niż osoby całkowicie obcej.

PointDrive

Z kolei PointDrive jest przeznaczone do szybkiego i łatwego udostępniania prezentacji i dokumentów.

Baza wiedzy

W ramach subskrypcji Sales Navigator wdrożono również moduł learningowy zawierający liczne porady w temacie sprzedaży na Linkedin.

PODSUMOWANIE:  Nie ma wątpliwości, że dzięki Linkedin Sales Navigator możemy efektywnie pozyskiwać uwagę naszego idealnego klienta. Krótko mówiąc: spotykać się z właściwymi osobami i sprzedawać. Czy będzie to efektywne? Jak zawsze skuteczność nie zależy wyłącznie od samego narzędzia, ale umiejętności zastosowania.

 

Angelika Chimkowska

 

ANGELIKA CHIMKOWSKA – strateg Social Sellingu i Silnych Marek. Specjalizuje się w tworzeniu skutecznej komunikacji i sprzedaży wykorzystującej social media (szczególnie Linkedin). Autorka dwóch książek: „Psychologia zmiany w życiu i biznesie” oraz „Silna Marka na Linkedin, czyli social selling w praktyce”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię jeszcze zainteresować:

SILNA MARKA
Angelika Chimkowska

Silna marka na Linkedin z różnych perspektyw

REKRUTACJA I POSZUKIWANIE PRACY      Justyna Szumińska  HRowiec z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w międzynarodowych organizacjach: Dell, McCormick, Alexander Mann Solutions, mBank. Pasjonatka rozwoju osobistego

Czytaj więcej »